USKRZYDLONE - WERNISAŻ WYSTAWY FOTOGRAFICZNEJ MARTY PIETRZYK

Serdecznie zapraszamy na Wernisaż wystawy fotograficznej Marty Pietrzyk, pt. „Uskrzydlone”, który odbędzie się w ramach cyklu Zamek Kliczków Kulturalnie w dniu 20.10.2023
o godzinie 19:00 w Sali Teatralnej Zamku Kliczków.
 W czasie wernisażu odbędzie się koncert znakomitej harfistki Anety Salwińskiej.

Informacje o projekcie Uskrzydlone

 
Uskrzydlone – projekt fotograficzny z drapieżnymi ptakami, ale nie tylko. To obcowanie w obiektywie z szeroko pojętą naturą i zwierzętami takimi jak jelenie, konie i sowy upodobane przez autorkę projektu. Pośród nich człowiek wpisany w kadry jako niepowtarzalna istotna na zawsze powiązana z przyrodą i utożsamiona z otaczającym ją krajobrazem w autorskich strojach. To pasja, która uskrzydla.
 

Atrakcje w czasie Wernisażu 20 października

Fotografie na płótnie, pokaz filmu oraz pokaz mody z autorskich strojów, w których będzie można wystąpić w kadrze zapisując się na maraton fotograficzny. Ponadto modele i modelki będą szły po wybiegu z drapieżnymi ptakami na żywo. W czasie wydarzenia odbędą się zapisy na udział w tegorocznym maratonie fotograficznym „Baśniowa Sesja na Zamku Kliczków – edycja jesienna”. Jest to sesja zdjęciowa organizowana przez Zielony Kadr Marty Pietrzyk w autorskich strojach w towarzystwie sów Skrzydlatej Ferajny na Zamku Kliczków z charakteryzacją Krzysztofy Walkiewicz. Maraton odbędzie się w dniach 21-22 października (sobota i niedziela) na terenie Zamku Kliczków. 

 

O Autorach

Marta Pietrzyk – Autorka wystawy „Uskrzydlone” i strojów na swoje sesje zdjęciowe. Prowadzi studio fotograficzne fotografując i filmując w Polsce i za granicą z mężem Damianem. Nagradzani w światowych konkursach foto-wideo. Studio Zielony Kadr otrzymało Grand Prix w Międzynarodowym Konkursie Filmowym X Edycji International Film Festival in Olszyn „Prison Movie” za film pt: „Pasja Wolności”, 2022. Pani Marta pojawiła się już na antenie min. TVN Turbo, Polsat News, niemieckiej telewizji ZDF, TVP 3, na żywo w  Radio Kraków. Jest autorką niebanalnych projektów charytatywnych i artystycznych. 

Marta Pietrzyk wraz z mężem tworzą Zielony Kadr. Fotografują i filmują na terenie całego kraju i za granicą. Opisując swoją działalność wspominają: „Kieruje nami pasja, dążenie do idealnego ujęcia, ale na pierwszym miejscu zawsze stawiamy na dobrą współpracę i atmosferę. Co wyróżnia Zielony Kadr? Niepowtarzalność projektów fotograficznych i sesji. Organizujemy magiczne maratony fotograficzne w całym kraju szyjąc własne projekty strojów. Kadry powstają przede wszystkim dzięki Waszemu zaangażowaniu i chęciom udziału przybywając licznie z całej Polski. Do wielkiego sukcesu wystarczy jedno świetne ujęcie i pozytywna atmosfera na planie, a o to nie musicie się martwić.”

Skrzydlata Ferajna – edukacja i pasja, pod której szyldem kryje się ok. setka ptaków, a szczególnie te drapieżne skradły serca takim gwiazdom jak Cleo czy Roksana Węgiel. Właścicielem i ludzką częścią Skrzydlatej Ferajny jest Pan Jakub Bokisz. Pionier awiterapii w Polsce otrzymując w 2021 r. certyfikat upoważniający do wyjątkowej terapii – kontaktu ptaków z niepełnosprawnymi osobami. Prowadzi liczne akcje charytatywne. Skrzydlatą ferajnę mogliście Państwo zobaczyć w programie „Mam Talent”, w „Pytaniu na Śniadanie” i teraz już w licznych sesjach Zielonego Kadru. Najbardziej energiczny i niepowtarzalny duet, który aranżuje imprezy oraz sesje w towarzystwie szponiastych – sów i jastrzębi w całej Polsce.

Aneta Salwińska – absolwentka Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie harfy prof. Helgi Storck. Równolegle studiowała także w Universität Mozarteum w Salzburgu (Austria) na wydziale Pedagogiki Wokalno-Instrumentalnej ze specjalnością: harfa. W 2020 roku uzyskała stopnień doktora sztuki prezentując dysertację na temat transkrypcji w muzyce harfowej. Brała udział w kursach mistrzowskich prowadzonych m. in. przez: prof. Helgę Storck, prof. Klausa Storck, prof. Isabelle Moretti, prof. Cristinę Bragę, prof. Davida Watkinsa, Parka Stickney’a, prof. Imogen Barford.

Serdecznie zapraszamy do Zamku Kliczków!

Napisz! [email protected]

Zadzwoń! +48 504 696 038